درآزمون های انلاین به صورت رایگان شرکت کنید
0
06142271815

آموزش دیپلم گردشگری

share-desktop دیپلم گردشگری فنی و حرفه‌ای بدلیل جذابیت دروس دیپلم گردشگری و سادگی و درصد قبولی بالا در مقایسه با سایر دیپلم ها مخصوصا برای شاغلین بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. متقاضیان اخذ دیپلم گردشگری در مدت کوتاهی معمولا بین ۴ تا ۸ ماه می توانند موفق به گرفتن دیپلم گردشگری آموزش و پرورش شوند. فارغ التحصیلان آموزشگاه دیپلم گردشگری می توانند به فعالیتهای مرتبط با صنعت توریستم، ایرانگردی و جهانگردی پرداخته و امکان ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه بدون کنکور در دانشگاههای معتبر ایران و جهان محیا خواهد شد.

آموزشگاه دیپلم گردشگری

دیپلم گردشگری بدلیل جذابیت دروس دیپلم گردشگری و سادگی و درصد قبولی بالا در مقایسه با سایر دیپلم ها مخصوصا برای شاغلین بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. متقاضیان اخذ دیپلم گردشگری با گذراندن دوره های مرتبط با دیپلم گردشگری می توانند موفق به دریافت دیپلم گردشگری آموزش و پرورش شوند.

فارغ التحصیلان رشته های گردشگری فنی و حرفه ای می توانند به فعالیتهای مرتبط با صنعت توریستم، ایرانگردی و جهانگردی پرداخته و در این صنعت نوپا راه موفقیت را در پیش گیرند. همچنین با اخذ دیپلم گردشگری شاخه کاردانش امکان ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه بدون کنکور در دانشگاههای معتبر ایران و جهان محیا خواهد شد.

در انتهای دوره دیپلم گردشگری آموزش و پرورش در صورت شرکت در آزمون های هماهنگ سازمان فنی و حرفه ای و کسب نمره قبولی مدارک بین المللی گردشگری صادر میگردد.

کتابهای مرتبط با دیپلم کاردانش گردشگری براحتی در دسترس است. با این حال نمونه سوالات دیپلم گردشگری و جزوات دوره های دیپلم گردشگری آموزش و پرورش بصورت مختصر، مفید و مناسب برای امتحان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

شرایط اخذ دیپلم کاردانش گردشگری

کلیه افرادی که مدرک پایه سوم راهنمایی (سیکل) یا پایه نهم تحصیلی آموزش و پرورش دارند ، دیپلم ردی ها ، کسانی که می خواهند دیپلم خود را تغییر دهند (تطبیقی ها) و کسانی که دوست دارند جدا از مدرک تحصیلی خودشان، دیپلم گردشگری فنی حرفه ای نیز بگیرند.

آموزشگاه گردشگری پایا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای می باشد. بنابراین به کارآموزان دوره دیپلم گردشگری علاوه بر مدرک دیپلم گردشگری، شش گواهینامه گردشگری فنی و حرفه نیز بصورت جداگانه ارائه خواهد شد. این مدارک هر یک به تنهایی قابل ترجمه رسمی بوده و برای استخدام در مراکز مختلف و یا مهاجرت به خارج کاربرد زیادی دارد.

کلاس های دوره دیپلم گردشگری

داوطلبان دریافت دیپلم گردشگری در مجموع باید ۹۶ واحد درسی را پاس کنند. که از این ۹۶ واحد، حداقل ۴۲ و حداکثر ۵۲ واحد آن شامل دروس عمومی در یکی از مدارس (بصورت غیرحضوری یا حضوری) و ۵۲ الی ۵۶ واحد شامل دروس مهارت گردشگری در (آموزشگاه گردشگری پایا) می باشد. (اگر قبلا واحدهای عمومی را گذرانده باشید با تطبیق دروس، نیازی به گذراندن مجدد آنها ندارید)

افرادی که هیچ پایه ای از دوره دبیرستان را نگذرانده اند و از مقطع سیکل برای دریافت دیپلم گردشگری اقدام می کنند می بایست پس از ثبت نام در رشته گردشگری، جهت اخذ دیپلم گردشگری شش مهارت فنی و حرفه ای را در آموزشگاه گردشگری کاشفان صنعت کسب نمایند.

افرادی که از قبل مقاطعی از دبیرستان را گذرانده اند ولی موفق به کسب دیپلم نشده اند نسبت به تعداد واحدی که پاس کرده اند حداکثر نیاز به دریافت گواهینامه چهار مهارت از شش مهارت دیپلم گردشگری را دارند.

دروس دیپلم گردشگری

کارآموز پس از ثبت نام در رشته گردشگری، جهت اخذ دیپلم گردشگری باید بین ۴ تا ۶ مهارت فنی و حرفه ای را در آموزشگاه گردشگری کاشفان صنعت کسب نماید.

راهنمای عمومی گردشگری (تورلیدری)

(شامل بررسی ویژگیهای تاریخی ایران، بررسی روحیات ملل، بررسی مذاهب و….)

راهنمای طبیعت گردی یا اکوتوریسم

(شامل شناخت اکو سیستم، حیات وحش، گونه های گیاهی، اقلیم و آب و هوا و….)

راهنمای موزه

(شامل تاریخچه و کلیات ساختار موزه، موزه های ایران و جهان، بازاریابی و طراحی موزه و….)

راهنمای گردشگری محلی

(شامل توانایی شناخت ویژگیهای تاریخی و جغرافیایی محلی، شناخت صنایع دستی، فرهنگی، طبیعی و….)

راهنمای گردشگری سلامت

(شامل مفاهیم گردشگری سلامت، وظایف راهنمای گردشگری سلامت، سازماندهی و برنامه ریزی گردشگری سلامت، گردشگران پزشکی و درمانی و….)

راهنمای گردشگری فرهنگی

(شامل مفاهیم میراث فرهنگی، گویش و ادبیات محلی، موسیقی سنتی، جشن ها، غذاها و بازی های محلی، صنایع دستی و….)

سرفصل دوره آموزشی

مزایای تحصیل در رشته گردشگری و اخذ دیپلم گردشگری :

گذراندن دوره دیپلم گردشگری به صورت حضوری و غیر حضوری در کوتاه ترین زمان

مدرک دیپلم گردشگری فنی حرفه ای قانونی و قابل استعلام می باشد.

اخذ مدرک رسمی و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای قابل ترجمه رسمی و ارائه در کشورهای خارجی

با اخذ دیپلم گردشگری می توانید از بانک گردشگری وام کم بهره دریافت نمایید.

ادامه تحصیل بدون کنکور : پس از اخذ مدرک دیپلم گردشگری براحتی ادامه تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های معتبری چون: دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه های غیرانتفاعی و دولتی در مقطع کاردانی ، مقطع کارشناسی و بالاتر امکانپذیر می باشد.

دارندگان دیپلم گردشگری فرصت راهیابی به دانشگاه در رشته های: مدیریت هتلداری ، مدیریت جهانگردی ، خدمات گردشگری ، تشریفات ، مهمانداری هواپیما ، حفاظت و مرمت آثار باستانی ، باستان شناسی ، راهنمای موزه و بناهای تاریخی ، مردم شناسی و تمام رشته های مرتبط با صنعت گردشگری را کسب می نمایند.

پس از گرفتن لیسانس گردشگری امکان خود اشتغالی در رشته های گردشگری و فرصت های کارآفرینی نوین محیا می باشد.

میلیونها فرصت شغلی مرتبط با صنعت گردشگری در ایران و جهان، آماده پذیرش شما خواهد بود.

مخاطبین اخذ دیپلم گردشگری

  • افراد علاقمند به اخذ دیپلم گردشگری
  • ترک تحصیل کرده ها و دیپلم ردی ها
  • کسانی که می خواهند دیپلم خود را تغییر دهند (تطبیقی ها)
  • افرادی که علاقمندند جدا از مدرک تحصیلی خودشان، دیپلم گردشگری فنی حرفه ای نیز بگیرند.
  • خود اشتغالی در رشته های گردشگری و فرصت های کارآفرینی نوین
  • دریافت وام های بانک گردشگری جهت ایجاد خود اشتغالی و درآمدزایی از صنعت توریسم.