درآزمون های انلاین به صورت رایگان شرکت کنید
0
06142271815

انواع روش های تکمیل دیپلم کاشفان صنعت

دیپلم رسمی آموزش و پرورش: ارتقای شغلی ، افزایش حقوق ، بهبود جایگاه اجتماعی و دلایل مختلف دیگری برای ادامه تحصیل حتی بصورت حداقلی در مقطع دیپلم وجود داره.

اگر مایل به دریافت دیپلم مجدد هستید یا دیپلم ردی هستید یا گر بنا به دلایلی موفق نشدید تحصیلات خود را در مقطع راهنمایی و یا دبیرستان تکمیل کنید و ترک تحصیلی هستید و قصد ادامه تحصیل و تکمیل تحصیلات خودتون رو دارید تا پایان این صفحه با ما باشید. به شما کمک میکنیم تا سریع و کاملا قانونی، آسان و با خیال راحت دیپلم رسمی آموزش و پرورش بگیرید.

عجله نکنید و درست تصمیم بگیرید. بعد از انتخاب رشته مصمم باشید و مطمئن باشید در کوتاهترین زمان ممکن مدرک تحصیلی دیپلم خود را خواهید گرفت. رشته های دیپلم کاردانش بسیار متنوع است و بسته به سلیقه، زمینه کاری و زمان خود میتونید در یکی از آنها ثبت نام کنید.

انواع دیپلم درسی

چگونه دیپلم بگیریم؟ برای گرفتن دیپلم مجدد یا  تکمیل دیپلم ابتدا با انواع دیپلمها آشنا بشید:
گرفتن مدرک دیپلم از آموزش و پرورش شامل دو نوع دیپلم می شود که دیپلم نظری ( دیپلم تجربی ، دیپلم ریاضی و دیپلم انسانی ) و دیپلم کاردانش است. البته دانش آموزانی که در زمان قانونی (زیر ۱۸ سال) تحصیل میکنند میتونند بجای دیپلم دبیرستان و یا دیپلم کاردانش ، دیپلم فنی و حرفه ای هم بگیرند.

دیپلم بزرگسال و مدسه شبانه

در صورتیکه زمان مشخصی از تحصیل در مقطع روزانه گذشته باشد حتی اگر دانش آموز زیر ۱۸ سال باشد نیز شامل  اخذ دیپلم برای بزرگسالان شده و دیگر تنها راه ادامه تحصیل از طریق شاخه کاردانش یا شبانه است که البته مزیت آن نیز گرفتن دیپلم غیر حضوری است به این معنا که با گذراندن دروس به صورت آموزش از راه دور در زمان و حتی هزینه صرفه جویی میشود و در این حالت دانش آموز سریعتر دیپلم میگیرد.

معافیت تحصیلی

این ملاحظه زمانی برای پسران که اقدام به ترک تحصیل میکنند بحث مشمول شدن در نظام وظیفه را نیز به دنبال دارد. که البته در صورتی که سریعتر اقدام به ثبت نام و شروع تحصیل نمایند میتوانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند. بنا به علاقه و شرایط کار و زندگی هشیارانه انتخاب کنید. مهمترین نکته اخذ دیپلم بصورت قانونی است که در کمترین زمان ممکن انجام شود و نسبت به سایر رشته ها ساده تر باشد.

تغییرات دوره ای قوانین و رویه ها ممکن است به نفع شما نباشد. با توجه به این موضوع بهتر است سریعتر تصمیم گیری و اقدام نمایید.

دیپلم نظری بزرگسالان

دانش آموزان برای گرفتن دیپلم نظری که در ۳ رشته (دیپلم ریاضی فیزیک، دیپلم علوم تجربی و دیپلم علوم انسانی) میباشد باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند (برخلاف دیپلم کاردانش) حدود ۲/۵ سال طول میکشد چون تمام واحدها را باید ترم به ترم در دبیرستان پاس کنند و به همین دلیل برای گرفتن دیپلم نظری این زمان  طولانی می باشد و دانش آموزان باید حتما در کلاسها شرکت داشته باشند تا بتوانند در امتحانات پایان ترم نمره قبولی را کسب کنند.

در سال سوم دبیرستان امتحانات ۴ درس تخصصی هر رشته ای به صورت نهایی برگزار میشود و شخص خود دانش آموز باید نمره قبولی را کسب کند و معلمان هیچگونه دخالتی در دادن نمره کمکی به دانش آموزان ندارند و برگه های امتحانی در حوزه های امتحانی اداره کل آموزش و پرورش تصحیح می شود.

دیپلم کاردانش بزرگسالان

طبق استاندارد مجموعه هشتم دانش آموزان جهت گرفتن دیپلم کار و دانش باید ۹۶ واحد درسی را بگذرانند یعنی درحدود ۵۴ تا۶۲ واحد دروس عمومی و ۲۴تا ۴۲ واحد مهارت فنی و حرفه ای. (این تعداد واحد ها در مجموعه نهم به ۱۰۵ واحد افزایش یافته است) که تغییر تعداد واحدها در دروس عمومی و مهارتها بستگی به انتخاب رشته دیپلمی دارد. دروس عمومی را باید در مدارس شبانه یا غیر حضوری (آموزش از راه دور) پاس کنند و مهارت را در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بگذرانند.

مدت زمان اخذ دیپلم کار و دانش برای افرادی که قبلا دروس عمومی را پاس نکرده باشند در حدود یک سال و نیم است ولی افرادی که قبلا تا سال دوم دبیرستان تحصیل کرده باشند می توانند با گذراندن یک مهارت ۶ ماهه در مدت زمان  کمتری دیپلم رسمی بگیرند.

تغییرات دیپلم

تا سال ۱۳۹۱ در نظام آموزش و پرورش دبستان، راهنمایی و دبیرستان وجود داشت. اگر دانش آموزی میخواست دیپلم رسمی آموزش و پرورش بگیرد نیازی نبود در مقطع دبیرستان تا سال چهارم  دبیرستان را بخواند ( با ۱۱ سال تحصیل مدرک دیپلم میگرفت ) و اگر میخواست ادامه تحصیل بدهد باید حتما پیش دانشگاهی را هم میگذراند. ولی از سال ۹۱ به بعد نظام ۶ – ۳ – ۳ برقرار شد که برای اخد دیپلم باید دانش آموزان ۱۲ سال تحصیلی را بگذرانند.

از سال دهم مقطع متوسطه انتخاب رشته توسط دانش آموزان انجام میشود. به این ترتیب که از بین رشته های نظری (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی)  و فنی و حرفه ای یا کاردانش یکی را انتخاب کرده و تا پایان سال ۱۲ ادامه داده و دیپلم خود را میگیرند. در ضمن بعد از انتخاب رشته اجازه تغییر رشته را ندارند.

ادامه تحصیل در دانشگاه بدون کنکور

راه برای ادامه تحصیل برای کسانی که نیاز دارند یا علاقه دارند باز است چه در مقطع فوق دیپلم و چه در مقاطع بالاتر. بعد از اخذ هر دیپلم کاردانش بعنوان دیپلم رسمی میتونید بدون کنکور وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی بشید و فوق دیپلم یا کاردانی خود را بگیرید. خوبه بدونید که فرقی نمیکنه در چه رشته ای در مقطع دیپلم فارغ التحصیل میشید در هر رشته ای میتونید در مقطع کاردانی ادامه تحصیل بدید و کاردانی بگیرید.

برای مثال یک نفر میتواند در رشته دیپلم کامپیوتر دیپلم بگیره و در رشته مددکاری اجتماعی در مقطع کاردانی ثبت نام کنه و ادامه تحصیل بده. این موضوع کمک میکنه که افراد در مقطع دیپلم رشته های آسانتر را که سریعتر هم به سرانجام میرسد انتخاب کنند و در کاردانی در رشته مورد علاقه خود شرکت کنند.

وقتی دانشجو شدید بعد از کاردانی نیز در صورت تمایل میتونید تحصیل تا مقطع کارشناسی و بالاتر از آن تا دکترا را نیز ادامه بدید.

خرید مدرک تحصیلی

حتما در تبلیغات مختلف مبنی بر دیپلم فوری یا تضمینی یا صریح تر از اون دیپلم فروشی رو زیاد دیدید ولی مطمئنا اخبار اونطرف داستان رو هم شنیدید که به مذاق کسایی که براشون اتفاق افتاده خوش نمیاد (منظورم از دست دادن پول و زمانه). بهترین کار گرفتن دیپلم قانونی با استعلام واقعیه. چیزی که بعدا در هر مقطعی یا زمانی شما رو دچار مشکل نکنه. از مشاوره رایگان و تخصصی موسسه تدبیرگران استفاده کنید و درست و منطقی و بدون ریسک تصمیم بگیرید و عمل کنید.

برای گرفتن مدرک دیپلم عجله نکنید. مطمئنا میدونید که مرجع صدور دیپلم رسمی آموزش و پرورش است و هیچ مرکز و نهاد دیگری نمی‌تواند برای متقاضیان دیپلم صادر کند.

شما میتونید بصورت آموزش از راه دور دروس خود را گذرانده و صرفاً در جلسه آزمون شرکت کنید. توصیه میکنیم با توجه به شرایط راحتی که مدارک قانونی دارند با خیال راحت به مراکز معتبر مراجعه و از راه قانونی اقدام نمایید. قیمت دیپلم فوری بنا به انواع دیپلمها متفاوت است: (شرایط و چگونگی خرید دیپلم) را به دقت بسنجید.


دیپلم های آسان پرطرفدار

آسان ترین دیپلم کدام است؟ دیپلم ردیها چگونه دیپلم بگیرند؟ ادامه تحصیل برای گرفتن دیپلم در عین سادگی نیاز به توجه دارد. با توجه به اینکه دروس مهارتی هر دیپلم فنی و حرفه ای با دیگری متفاوت است انتخاب درست رشته تحصیلی بسیار مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنید.

آسان ترین راه گرفتن دیپلم : دیپلم فنی و حرفه ای غیر حضوری بهترین پیشنهاد برای اخذ مدرک دیپلم است. با این حال قبل از تصمیم گیری دروس مربوط به هر دیپلم و شرایط اخذ دیپلم را در بخش جزئیات دیپلم مربوطه با دقت بررسی کنید و از مشاوره رایگان و تخصصی موسسه تدبیرگران بهره بگیرید.

جدول زیر فهرستی از دیپلم های کاردانش است که برای متقاضیان مطابق سلایق آنها و بر حسب سالها تجربه تهیه شده است. در توضیحات هر یک از این رشته ها مراکز آموزشی در شهرهای مختلف و محتوای آموزشی هر کدام از دیپلمها بصورت کامل آمده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *